În Observator cultural de azi, 17 iulie, articolul Vremea lui Marian Truţă (despre volumul Vremea renunţării, de Marian Truţă, Bastion, 2008).


Alătură-te celorlalți 113 abonați.
CEA MAI RECENTĂ POVESTIRE PUBLICATĂ
„Cireșe amare”
Revista FAMILIA nr. 11-12/2021 (decembrie 2021)
CEA MAI RECENTĂ ANTOLOGIE ÎN CARE AM PUBLICAT
CEA MAI RECENTĂ ANTOLOGIE EDITATĂ
noiembrie 2018

Antologia prozei românești polițiste și de mistere
Paralela 45, 2018
Antologia prozei românești science-fiction
Paralela 45, 2018

Antologia prozei românești polițiste și de mistere
Paralela 45, 2018

Antologia prozei românești science-fiction
Paralela 45, 2018
CEA MAI RECENTĂ CARTE
Articole recente
Comentarii recente:
BLOG:: Crime si cafele
BLOG:: OQ
- Povestirea mea „Ea vine o dată, ea pleacă pe rînd” a apărut în antologia „Pandemicon” (Crime Scene Press, 2020). https://t.co/8WqtHT1PTj 2 years ago
- Crimes&Coffees: about the new Swedish tv series Bäckström. crimesicafele.wordpress.com/2020/05/12/bac… 2 years ago
- Lecturi în vremea carantinei, pe Instagram la @selmastories (Bo Svernström, Stefan Ahnhem, Stina Jackson): instagram.com/p/B-mUHKYpZ88/… 2 years ago
- wwd.se/nyheter/camill… 3 years ago
- The Silent Patient by Alex Michaelides. My review. In Romanian. @AlexMichaelides #crimesandcoffees crimesicafele.wordpress.com/2020/02/27/ale… 3 years ago
S.W.A.G.
CATEGORII
Top Posts
Blog Stats
- 339.253 hits
Arhiva
Blogul vechi
Celalalt blog
BLOG: Colierul de perle al bunicii

„Vînătoare de cîrtiţe. Scrisă bine, dar cam simbolică. E genul de text în care autorul nu spune tot ce are în cap, în care părţile de poveste nespuse par a fi mai importante decît cele spuse, dar rămîn ascunse, nescrise, în care aruncă sugestii peste sugestii, pe care cititorul ar trebui să le decripteze pentru ca apoi să aibă la ce se gîndi. De obicei, nu se întîmplă aşa, cititorul rămîne nelămurit şi trece mai departe.”
Cred ca asta e genul meu de carte, mie nu imi place sa mi se dea mura-n gura, imi place ca autorul sa imi lase posibilitatea de-a-mi imagina eu ce si cum, sau de a ma pune pe ganduri.